.

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Edukacja ekologiczna

Opis działań edukacyjnych

Powodzenie selektywnej zbiórki zależy w dużej mierze od wzrostu świadomości w tym zakresie. Dlatego też najdoskonalej zaplanowany system nie będzie funkcjonował poprawnie bez wsparcia działań ekoedukacyjnych. W związku z wdrażaniem w 2006 roku we Wschowie programu zbiórki i promocji selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, Spółka Komunalna Wschowa Sp. z o.o. we Wschowie podjęła decyzję o rozszerzeniu działalności o edukację ekologiczną. Wyodrębnione zostały dwa obszary działań. Pierwszy to dzieci i młodzież w wieku szkolnym i przedszkolnym, natomiast drugi to dorośli mieszkańcy powiatu wschowskiego.

Więcej…

 

SEGREGUJĘ - JESTEM O.K. - 2010 - 2011

Jubileuszowa V EDYCJA KONKURSU
skierowanego do szkół i przedszkoli Powiatu Wschowskiego

 


Przesłanie:
" W perspektywie wiary ziemia nie jest nieograniczonym rezerwuarem zasobów, które można eksploatować bez końca, lecz również cząstką Misterium Stworzenia, z którego nie tylko wolno korzystać, ale któremu należy się nasz podziw i szacunek"
Ojciec Święty Jan Paweł II

Więcej…

 

Podsumowanie konkursu szkolnego "Podaruj szkole zielone płuca"

W sali gimnastycznej Gimnazjum w Naratowie uroczyście podsumowano konkurs szkolny pt. 'Podaruj szkole zielone płuca', skierowany do szkół Gminy Niechlów. Na spotkaniu obecny był Pan Jan Głuszko - Wójt Gminy Niechlów i Pani Halina Drgas - Członek Zarządu Spółki. Główną treścią konkursu było zebranie przez uczniów jak największej masy zużytych urządzeń. Niechlowskie placówki oświatowe w sumie zebrały 4260 kg zużytego sprzętu

Więcej…

 

Dożynki Niechlów 2015

 

Jubileuszowe dni recyklingu we Wschowie

Za nami już "V Wschowskie dni Recyklingu 2010", które w tym roku Spółka Komunalna Wschowa Sp. z o.o. przeprowadziła w dniach 10-12 czerwca br. i jak przystało na jubileusz w programie dni recyklingu znalazło się wiele zmian i nowości.
Tradycyjnie Festiwal Piosenki Ekologicznej - zorganizowany na deskach sceny w auli I Zespołu Szkół we Wschowie, zainaugurował wschowskie święto recyklingu. W tym roku Spółka przygotowała wiele konkursów, w których dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół powiatu wschowskiego mogły nie tylko sprawdzić swoje zdolności plastyczne, ale też i wiedzę o recyklingu.

Więcej…

 
Więcej artykułów…